Belirtileri ve tedavisi servikal dejeneratif disk hastalığı

Bel ağrısı omurga temsil dejeneratif bozuklukları, intervertebral diskler, boyun bir insan.

Servikal çok hareketli gücüne gerek virajlar ve eğimler kafa, ama aynı zamanda ve oldukça savunmasız zayıf kas korse. Herhangi bir olumsuz etkisi çıkıyor, sırt ve boyun, olumsuz bir şekilde etkiler servikal omurga.

Bel ağrısı omurga

Anatomik olarak boyun omurları birbirine yakın, bu nedenle, bir olasılık, kendi önyargı ve yıkım çok ciddi olmadan da çevresel faktörler. Osteokondritis servikal tehlikeli değil sadece kendi iğrenç tezahürleri, aynı zamanda bir fırsat sıkışma arterler beyin.

Nedenleri servikal dejeneratif disk hastalığı

Nedenleri dejeneratif disk hastalığı servikal yalan ilk etapta değişiklikler kıkırdak doku birikimi nedeniyle tuzları kan ve çıkarma insan.

Normal beslenme ve düzenli fiziksel aktivite tuz insan vücudunda harcanan doğru. Aksi takdirde, belki de onları aşırı birikimi organları ve kıkırdak doku. Bu nedenle, kıkırdak kumaş kaybeder hareketlilik ve esneklik açıklıyor süreci mahsup vertebra, ezilme, damar ve diğer dejeneratif değişiklikler.

Buna ek olarak, görünür dejeneratif değişiklikler, hangi koşullarda ortaya çıkan osteofitler kemik büyüme alanında servikal vertebra, tahriş, kas, neden stres, daha da kötüleşir durum insan.

Tüm değişiklikleri ve bozuklukları servikal suçlu çoğu sedanter yaşam tarzı. Genellikle boyun osteochondrosis acı, ofis işçiler, olan, oturmak zorunda sekiz saat, bir gün, özellikle onlar için zahmet etmeyin, düzenli fiziksel aktivite. Eskiden osteokondritis herhangi bir omurga bir hastalıktır insanların doğasında 35 yaşından sonra, ama şu anda hastalık görülür şekilde gençleşmiş. Pek çok genç insanlar hissetmeye başlar ilk belirtiler dejeneratif disk hastalığı lisede veya ilk derslerden üniversite, ne de nedeni uzun sedanter yönetmeliği ve buna ek olarak, duruş bozuklukları.

Ama unutulmamalıdır ki, insanlar, eserlerini, fiziksel iş de karşılaşabilirsiniz osteochondrosis servikal. Büyük bir yükü sırtından birlikte rahatsız yönetmeliği, vücut veya geçmiş yaralanma sırt olumsuz bir şekilde etkiler boyun, bir insan neden gereksiz stres. Ayrıca, vurgulamak ve bir kaç temel nedeni gelişimi dejeneratif disk hastalığı, servikal, yani:

  • fazla kilolu olmak;
  • kalıtsal yatkınlık;
  • ihlal döviz işlemlerinde vücudun;
  • yanlış veya yetersiz beslenme;
  • uzun süreli stres;
  • düz ayak;
  • hipotermi;
  • yükselir, ağırlık kaldırma sırasında gelişmemiş kas korse sırt;
  • spinal yaralanma veya sırt genel olarak.

İnsanlar olarak dejeneratif disk hastalığı önleme çelik periyodik olarak gerçekleştirmek için çeşitli fiziksel egzersizler, hatırlamaya değer, ne yanlış, bu egzersizleri yapmak da sorunlara neden olabilir boyun.

Servikal dejeneratif disk hastalığı belirtileri

Servikal dejeneratif disk hastalığı belirtileri

Ana belirtisi dejeneratif disk hastalığı, servikal ağrı şiddeti değişen derecelerde, bir lokalize, vücudun farklı bölgelerinde insan.

Yani, ağrı yayılabilir göz çevresi, vermek, diş veya kulak ne mümkün evreleme yanlış tanı. Bazen ağrı dejeneratif disk hastalığı verilebilir omuz, kol, omuz ve hatta lomber omurga.

Bir servikal osteochondrosis mümkündür yerelleştirme kalp ağrısı, bir kişi büyük olasılıkla yanlışlıkla alacak, kalp ağrısı, ama o kaybedeceksiniz herhangi bir uyuşturucu. Gördüğünüz gibi, belirtiler ve ağrı hissi dejeneratif disk hastalığı servikal çok yönlü ve son derece onların şiddeti bireysel her durum için.

Eğer nedeniyle servikal dejeneratif disk hastalığı vardı boğumlu arterler, beyin besler, o zaman belki ortaya çıkması gibi belirtiler: baş dönmesi, kulak çınlaması, uyuşma, dil, baş ağrısı, azalmış görme keskinliği, işitme ve görme kaybı uzayda yönünü ve diğer ilişkili belirtilerin eksikliği kan dolaşımı, beyin.

Ayrıca, osteochondrosis servikal kişi hissetmek oldukça belirgin bir gerilim ve boyun bir artar eğimler kafa, uzun oturur pozisyonda, hem de sabah uykudan sonra.

Tanı

Tanı dejeneratif disk hastalığı, servikal omurga toplama ile başlar yaşam tarzı hakkında bilgi, insan ve onun iş için de analiz belirti. Ayrıca, hekim tarafından ayarlanmalıdır varlığı ya da yokluğu, benzer belirtiler var aile üyeleri ortaya çıkarmak için olası bir kalıtsal yatkınlık.

Bir sonraki adım teşhiste dış denetim sırt ve boyun farklı pozisyonlarda, insan, izin, açıkça değişiklikleri görmek duruş bozuklukları, çeşitli neden olabilir osteochondrosis. Ayrıca, üretilen duygu ağrılı bölgeler olduğunu işaret eder derecede ağrı ve gerginlik kas ve omurga.

Benzer yöntemler varlığı şüpheli dejeneratif disk hastalığı, servikal, ama önemli bir rol tanı atamak enstrümantal yöntemler araştırma. Yani, aktif olarak kullanan bir yöntem radyografi veren oldukça çok durumu hakkında bilgi vertebra ve intervertebral diskler. Bu durumda eğer bilgi yetersiz olduğunu ispat için tanı yapmak mümkündür manyetik rezonans görüntüleme (MRG). MRI bilgi verecek, sadece hakkında vertebra, ama durum yumuşak doku.

Bu durumda ifade baş ağrısı ve gerginlik, boyun ağrısı, çok sık kullandığınız dupleks çalışma damarları. Bu değerlendirmek için izin verir yapısını ve kan damarlarının açıklığı kan akımı onlara da ortaya birçok bozuklukları ve anomalileri, damar duvarları.

Tedavi servikal dejeneratif disk hastalığı

Tedavi dejeneratif disk hastalığı servikal genellikle giyer kapsamlı bir yaklaşım, bir ima olarak ilaç ve fizik tedavi.

İlaç tedavisi alarak içerir ilaçlar rahatlatmak, ağrıyı azaltmak ve inflamatuar süreçler ve dokularda. Zaman çok belirgin ağrı olabilir uygulama sadece yerel ilaç merhem veya jeller. Ama bu durumda parlak bir ağrı kullanabileceğiniz adam gibi ilaçlar, ağızdan uygulanan ve yerel ilaçlar.

Ayrıca, osteochondrosis çok sık reçete nootropics ve kompleksleri B grubu vitaminler, kan akışını geliştirmek için tasarlanmıştır servikal ve katkıda daha iyi beslenme beyin.

Ama sonuç ilaç tedavisi dejeneratif disk hastalığı servikal toplanacağı, sıfır, eğer bir kişi değiştirmezse, kendi yaşam tarzı. Örneğin, eğer hastalığın nedeni, sedanter yaşam tarzı ve sedanter bir iş, bir insana eklemek hayatını düzenli fiziksel yük.

Tedavi servikal dejeneratif disk hastalığı

Çok iyi sonuçlar tedavisinde servikal dejeneratif disk hastalığı ortaya farklı fizyoterapi teknikleri gibi örneğin: elektroforez, su terapileri, masaj ve jimnastik. Buna ek olarak, önemli bir etkisi tedavisinde kullanılarak elde manuel terapi, sülük tedavisi ve osteopati.

Önleme

Birçok hastalık daha kolay uyar, daha tedavi etmek durumunda onların görünüm. Osteokondritis için geçerlidir bu hastalıklar. Korunmak için ondan, bir kişi uyulması gereken bazı önleyici eylem.

Bu yüzden, düzenli fiziksel aktivite ve egzersizler büyük ölçüde yakalanma olasılığını azaltır dejeneratif disk hastalığı, servikal omurga ve, ayrıca, birçok kişi işe aşırı kilo. Bunun dışında, bir sedanter bir iş için bir kişi gerekir, her iki saat yapmak için hafif bir ısınma boyun yanı sıra, takip etmek, doğru bir duruş.

Önlem olarak dejeneratif disk hastalığı servikal iyi bir sonuç gösterir düzenli masaj sağlayan bir ömrün tüm sorun alanları ve önlemek, kalkınma ve aşırı kas gerginliği.

Kaçınma, stres, düzenli beslenme ve sağlıklı bir uyku için genel öneriler için izin oluşma olasılığını azaltmak için değil sadece, dejeneratif disk hastalığı, servikal omurga, aynı zamanda birçok diğer kötü hastalıklar. De bir insan olduğunu unutmamalıyız değmez ağırlık kaldırma, özellikle fiziksel hazırlık, izin, bunu yapmak için sonuçları olmadan.

Yanı sıra tüm yukarıda, önleyici bir tedbir olarak adam yılda bir kez katılmak için bir uzman zamanında tespiti sorunları, sırt ve boyun.